بازی هایی جهت تقویت حافظه کودک

بازی هایی جهت تقویت حافظه کودک

|بازی هایی جهت تقویت حافظه کودک از مداد کمرنگ|

از آنجائیکه تقویت حافظه کودک می تواند بر توسعه ادراکی تا موفقیت آکادمیک آتی او اثرگذار باشد، اهمیت آن هم را نمی قدرت دست کم گرفت. بازی های سرگرم کننده هم به تقویت حافظه کودک کمک می کنند و همچنین توانایی او جهت استدلال را نیز بهتر می کنند.

bartarinha ir بازی هایی جهت تقویت حافظه کودک
 
 
 

برترین ها: به عنوان پدر و همچنین مادر یک کودک، تو از آنکه گاهی فرزندتان چیزهای ساده ای را به یاد نمی آورد حیرت می کنید. جهت مثال ممکن می باشد او نام همسایه را به یاد نیاورد یا یادش نیاید که امروز در مهد کودک با چه افرادی بازی کرده می باشد. با آنکه گاهی به نظر می رسد انگار فرزندتان حافظه اش مانند یک ماهی قرمز کار می کند، ولی می توانید مطمئن باشید که مخزن حافظه کوچک او سخت در حال کار کردن می باشد تا توانایی ذخیره سازی و همچنین فراخوانی اطلاعات را تقویت کند. از آنجائیکه تقویت حافظه کودک می تواند بر توسعه ادراکی تا موفقیت آکادمیک آتی او اثرگذار باشد، اهمیت آن هم را نمی قدرت دست کم گرفت. بازی های سرگرم کننده هم به تقویت حافظه کودک کمک می کنند و همچنین توانایی او جهت استدلال را نیز بهتر می کنند.

283390 711 بازی هایی جهت تقویت حافظه کودک


بازی حافظه

یکی از سنتی ترین راه های تقویت حافظه کودک از طریق بازی های پیدا کردن همتا می باشد که در آن بازی ها کودک بایستی و حتما لنگه ای از یک جفت وسیله یا کارت را بگردد و همچنین پیدا کند. نیازی نیست که به دنبال پازل های گران نرخ باشید، زیرا انواع و همچنین اقسام بازی های حافظه چه در فرمت قابل پرینت و همچنین چه در فرمت الکترونیکی موجود می باشد و همچنین اکثرا و بیشتر آنها جهت کودکان جذابیت بسیاری دارند. در صورتی که فرزندتان به گوشی هوشمند یا تبلت دسترسی دارد، می توانید در فروشگاه های برنامه جذاب و جالب و خوب های الکترونیکی جستجو کنید و همچنین ببینید چه بازی ها و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب هایی جهت دستگاه تو وجود دارد.

بازی گمشده

سه یا چهار اسباب بازی کوچک را در یک ردیف بگذارید. جهت مثال می توانید از عروسک های مینیاتوری، ماشین اسباب بازی و همچنین یک مداد را کنار هم بگذارید. به فرزندتان بگوئید که چشمانش را با دست بگیرد و همچنین سپس یکی از اسباب بازی ها را زیر کاسه یا لیوان پلاستیکی پنهان کنید. از او بخواهید چشمانش را باز کند و همچنین حدس بزند که کدام اسباب بازی پنهان می باشد. در صورتی که فرزندتان مطمئن نیست که کدام اسباب بازی پنهان می باشد، برایش توضیحاتی اینچنین بدهید: «ما سه تا اسباب بازی داشتیم: مداد، ماشین و همچنین میمون. فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می کنی کدومش زیر آن لیوان قایم شده؟» هنگام و زمانی که حدس او درست بود، تشویقش کنید و همچنین به او فرصت بدهید تا آن بار او بازی کند. جهت توسعه تجربه و مهارت بالا های ادراکی فضایی کودک، اسباب بازی ها را هر بار جابجا کنید. در صورتی که فرزند غیره ای دارید که از او بزرگتر می باشد، اسباب بازی کوچکی را زیر یکی از لیوان ها پنهان کنید و همچنین از او بخواهید که آن هم را جستجو کند و همچنین لیوان های را جابجا کنید.

بازی الگوها و همچنین رنگ ها

ترکیبی از وسایلی را جمع کنید که الگو مشابهی داشته باشند، مثلاً بلوک های منزل و خانه سازی با رنگ های متنوع و گوناگون و مختلف یا لیوان های پلاستیک رنگارنگ. سه یا چهار تا از آن وسایل را به ترتیب رنگی قرمز، آبی، قرمز، آبی بگذارید. بگذارید فرزندتان چند دقیقه به آن ترتیب رنگی نگاه کند و همچنین سپس وسایل را جابجا کنید. سپس از او بخواهید که دوباره آن ترتیب رنگی را بچیند. در صورتی که آن کار را درست انجام داد، تشویقش کنید. هدف از آن فعالیت آن هم می باشد که یک ترتیب و همچنین الگوی ساده به کودک آموخته می شود. در ابتدا تنها و فقط از دو رنگ بهره بری و استفاده کنید تا به تدریج تجربه و مهارت بالا های بازشناسی الگو در کودک بهبود یابد و همچنین سپس سه یا چهار رنگ متنوع و گوناگون و مختلف را بچینید.

کلمات و همچنین تصاویر

کودکان عاشق حیوانات خواهند بود و همچنین به آن هم مقدار و اندازه نیز صدا در آوردن را دوست دارند. جهت کمک به بهبود حافظه کودک، آن دو را با هم ترکیب کنید. با بهره بری و استفاده از کتاب مصور یا تصاویر حیوانات که از مجلات جدا کرده اید، به یک حیوان اشاره کنید و همچنین صدای آن هم حیوان را درآورید. بعد از چند مرتبه بازی با کودک، از او سوالاتی در مورد صداهای حیوانات متنوع و گوناگون و مختلف سوال کنید و همچنین بدین ترتیب حافظه او را تمرین دهید. یا آنکه از او بخواهید صدای حیوان ویژه ای را درآورد. آن کار نه تنها تجربه و مهارت بالا های مرتبط به حافظه او را تقویت می کند، بلکه تجربه و مهارت بالا های شنیداری و همچنین زبانی و همچنین استدلالی او را نیز بهبود می بخشد.

منبع

بازی هایی جهت تقویت حافظه کودک در تاریخ ۲۳ April 2014 | 8:34 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *