بهترین اسباب بازی جهت نوزادان تا ماه ششم

بهترین اسباب بازی جهت نوزادان تا ماه ششم

|بهترین اسباب بازی جهت نوزادان تا ماه ششم از مداد کمرنگ|

اسباب‌بازی‌هایی که جهت تقویت حس بینایی و همچنین شنوایی طراحی شده‌اند، رنگ‌های روشن و همچنین شاد دارند یا صدا‌های ساده تولید می‌کنند و همچنین آنهایی که دست گرفتن‌شان راحت می باشد و همچنین جزئیات ساده و همچنین واضحی دارند، می‌توانند انتخاب مناسبی جهت آن سن باشند.

bartarinha ir بهترین اسباب بازی جهت نوزادان تا ماه ششم

برترین ها: در آن سن نوزادان تجربه و مهارت بالا‌های فیزیکی بسیاری کسب می‌کنند، اقتدار و قدرت بینایی آن هم‌ها شکل می‌گیرد و همچنین یاد می‌گیرند با نگاه اجسام را دنبال کنند، به صدا‌ها با دقت گوش می‌کنند و همچنین می‌توانند جهت صدا را به خوبی تشخیص بدهند. تجربه و مهارت بالا‌های دستی نوزادان در آن سن افزایش می‌یابد و همچنین با به هم کوبیدن دست‌ها و همچنین بعد با باز و همچنین بسته کردن ارادی انگشتان یاد می‌گیرند چگونه و چطوری از دست‌های‌شان بهره بری و استفاده کنند. پا‌های‌شان را کشف می‌کنند و همچنین مدام به سمت دهان می‌برند تا آن عضو جدید و تو و تازه کشف شده را بهتر بشناسند. در واقع نوزادان در آن سن جهت شناخت بهتر هر چیزی، آن هم را اول در دهان‌شان می‌گذارند، جهت همین بایستی و حتما خیلی مواظب باشید.

در آن سن ماهیچه‌های بدن نوزاد قوی‌تر شده، سر و همچنین گردن خود را سفت می‌گیرد و همچنین با کمک گرفتن از کسی یا چیزی می‌تواند بنشیند. بسیاری از نوزادان با قوی شدن ماهیچه‌ها غلتیدن، تاب خوردن و همچنین پهلو به پهلو شدن را هم در آن سن آغاز می‌کنند. از لحاظ توانایی‌های ذهنی، هنگام و زمانی که بهره بری و استفاده از چشم‌ها و همچنین گوش‌ها را یاد گرفتند دیگر هیچ‌چیز و همچنین هیچ‌کس از دیدشان پنهان نمی‌ماند. اگرچه تحرک چندانی ندارند ولی باید توجه داشت با چشم‌ها و همچنین گوش‌های‌شان به مکاشفه دنیای اطراف و همچنین آدم‌های پیرامون‌شان می‌پردازند و همچنین با دست و همچنین پا و همچنین دهان سعی می‌کنند هر چیزی که سر راه‌شان باشد، بشناسند. از صدا‌ها و همچنین کارهایی که می‌کنند لذت برده و همچنین در انتظار دیدن پس نتیجه آن می شود که می‌نشینند، ارتباط و رابطه علت و همچنین معلولی را کشف می‌کنند، غریبه‌ها را از آشنایان تشخیص می‌دهند و همچنین به خوبی متوجه تغییر در چهره اشخاص می‌شوند. کارهای تقلیدی از آن سن شروع می‌می شود و همچنین کودک برحسب توانایی خود جهت تقلید آنچه می‌بیند یا می‌شنود تلاش می‌کند.

از نظر فرهنگی و اجتماعی ممکن می باشد به بعضی اشخاص یا چهره‌ها و همچنین صدا‌ها علاقه ویژه ای نشان بدهد و همچنین ممکن می باشد از بعضی هم گریزان باشد. خندیدن‌های ارادی به صدا‌ها و همچنین حالات چهره در آن سن آغاز می‌می شود و همچنین در واقع نوزاد رفته رفته درکی واقعی از دنیای اطراف پیدا می‌کند. نوزادان صفر تا ۶ ماهه جلب توجه کردن را یاد می‌گیرند و همچنین خواستار ساخته یا ایجاد ارتباط با محیط اطراف خواهند بود و همچنین راهکارهای متفاوتی جهت آن منظور در پیش می‌گیرند. جیغ‌های شادمانی، صداهای منقطع و همچنین بی‌معنی و همچنین آقون آقون‌های کودک جهت جلب توجه و همچنین ساخته یا ایجاد آنچه او یک ارتباط و رابطه کلامی می‌پندارد، از آن سن شروع می‌می شود. اسباب‌بازی‌هایی که جهت تقویت حس بینایی و همچنین شنوایی طراحی شده‌اند، رنگ‌های روشن و همچنین شاد دارند یا صدا‌های ساده تولید می‌کنند و همچنین آنهایی که دست گرفتن‌شان راحت می باشد و همچنین جزئیات ساده و همچنین واضحی دارند، می‌توانند انتخاب مناسبی جهت آن سن باشند. آن اسباب‌بازی‌ها نباید قطعات کوچک و همچنین جدا شونده داشته باشند زیرا و به درستی که در آن سن نوزاد همه چیز را به دهانش می‌برد.

162978 195 بهترین اسباب بازی جهت نوزادان تا ماه ششم

بازی‌های ساختنی

از ۴ ماهگی که کودک کنترل انگشتانش را یاد می‌گیرد، مکعب‌های پارچه‌ای با رنگ‌های روشن می‌توانند ساعت های طولانی و زیاد او را سرگرم کنند. شاید اوایل تنها و فقط مکعب‌ها را جهت گاز گرفتن مورد بهره بری و استفاده قرار بدهد، ولی باید توجه داشت کم کم یاد می‌گیرد مکعب را در دستش بچرخاند تا به وجوه متنوع و گوناگون و مختلف آن هم نگاهی بیندازد و همچنین بعد پرتاب کردن آن هم را یاد خواهد گرفت و همچنین کمی که پهناور و بزرگ‌تر شد روی هم سوار کردن یا قطار کردن مکعب‌ها هم به یکی از بازی‌های محبوب او تغییر پیدا کردن می‌می شود.

اسباب‌بازی‌های حرکتی

تاب‌های فنری با ارتفاع کم در آن سن می‌تواند یکی از مفرح‌ترین بازی‌ها جهت نوزاد باشد. آن تاب‌ها که جزو دسته اسباب‌بازی‌های حرکتی به حساب می‌آیند کودک را به ضربه زدن به زمین با پا‌هایش تشویق می‌کند و همچنین با آن کار عضلات پا‌ها و همچنین بدنش که بایستی و حتما روزی از آن هم‌ها جهت راه رفتن بهره بری و استفاده کند، قوی‌تر می‌شوند.

اسباب‌بازی‌های خلاق

بازی‌هایی که یک موقعیت خیالی را در ذهن کودک تقویت کرده و همچنین با دنیای واقعی همانندسازی می‌کنند، همچنین و علاوه بر افزایش خلاقیت می‌توانند سرگرم کننده هم باشند، عروسک‌های پارچه‌ای و همچنین عروسک‌های انگشتی می‌توانند در آن سن ساعت های طولانی و زیاد نوزاد تو را سرگرم نگه دارند. به کمک آن عروسک‌ها می‌توانید یک گفت‌وگوی کوتاه و همچنین عادی یا یک سناریوی دوست داشتنی و جذاب و همچنین در عین حال ساده را جهت نوزاد به دیدن کردن و نمایش بگذارید و همچنین ببینید چگونه و چطوری با جذاب و جالب و خنده‌های‌گاه به‌گاه یا نگاه کنجکاوش تو را به ادامه دیدن کردن و نمایش تشویق می‌کند.

162954 287 بهترین اسباب بازی جهت نوزادان تا ماه ششم
حدود نرخ: ۱۵ هزار تومان

عروسک‌های پارچه‌ای که پرز نمی‌دهند جهت نوزاد مناسب‌ترین اسباب‌بازی خواهند بود. نوزاد کنترل بسیاری بر حرکاتش ندارد و همچنین ممکن می باشد عروسک را به صورتش بزند. در آن صورت با عروسک‌های پارچه‌ای آسیب نمی‌بیند. به همچنین و علاوه نوزاد می‌تواند راحت آن عروسک‌ها را به دهان بگذارد، بدون آنکه نگران باشید پرز پارچه در دهانش برود.


اسباب بازی‌های دستی

از آنجا که در آن سن، نوزاد بهره بری و استفاده از دست‌هایش را یاد می‌گیرد اسباب‌بازی‌هایی مناسب‌ترند که لمس کردن، حس کردن و همچنین گرفتن را در نوزاد تقویت کنند. مثلا اسباب‌بازی‌های فشاری یا اسباب‌بازی‌هایی مثل جغجغه که با تکان دادن، صدا تولید می‌کنند، یک دسته کلید یا حلقه‌های تو در تو تمام تجربه و مهارت بالا‌های دستی نوزاد را تقویت کرده و همچنین تفریحی و سرگرم شدن‌های مناسبی جهت آن سن خواهند بود.

162955 769 بهترین اسباب بازی جهت نوزادان تا ماه ششم
حدود نرخ: ۵۰ هزار تومان

هر نوزادی به یک جغجغه مستلزم و نیاز دارد. آن اسباب‌بازی از زمان‌های خیلی زیاد قدیم جهت سرگرم کردن بچه‌ها مورد بهره بری و استفاده قرار می‌گرفته. صدای جغجغه حواس نوزاد را پرت می‌کند و همچنین گریه‌اش را قطع می‌کند. آن ست، یک مجموعه کامل جغجغه می باشد. با شکل‌ها و همچنین رنگ‌های متنوع و گوناگون و مختلف و همچنین همه قابل شست‌وشو.

162956 276 بهترین اسباب بازی جهت نوزادان تا ماه ششم
حدود نرخ: ۱۲۰ هزار تومان

آن اژدهای بامزه و همچنین پهناور و بزرگ جهت نوزاد مناسب‌ترین اسباب‌بازی می باشد. موزیکال می باشد و همچنین ۵ جای متنوع و گوناگون و مختلف آن هم صدای متنوع و گوناگون و مختلف می‌دهد. دستش تکان می‌خورد و همچنین گلی که روی سینه‌اش می باشد، از جیب بیرون می‌آید. درست می باشد که آن عروسک جهت نوزادها طراحی شده ولی جذابیتش آنقدر هست که کودک تو تا مدت‌ها با آن هم سرگرم باشد.

منبع

بهترین اسباب بازی جهت نوزادان تا ماه ششم در تاریخ ۲ May 2013 | 6:41 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *