تفریحی و سرگرم شدن های دوزبانه جهت کودکان

تفریحی و سرگرم شدن های دوزبانه جهت کودکان

|تفریحی و سرگرم شدن های دوزبانه جهت کودکان از مداد کمرنگ|

چگونه می توانید تفریحی و سرگرم شدن های دوزبانه جهت کودک خود مهیا کنید؟ نمی دانید؟ ما به تو می گوییم.

bartarinha ir تفریحی و سرگرم شدن های دوزبانه جهت کودکان

برترین ها: چگونه می توانید تفریحی و سرگرم شدن های دوزبانه جهت کودک خود مهیا کنید؟ نمی دانید؟ ما به تو می گوییم.

176341 428 تفریحی و سرگرم شدن های دوزبانه جهت کودکان

بازی تیمی با خانواده های دو زبانه

کارشناسان نظر دارند، جهت پرورش کودک دو زبانه، بازی های تیمی یکی از مهم ترین و همچنین باارزش ترین فعالیت هایی می باشد که والدین می توانند مهیا کنند. آن روش بی هزینه و همچنین جهت هر دو کودک و همچنین پدر و همچنین مادر سرگرم کننده می باشد. می توانید آن خانواده ها را در پارک یا منزل و خانه ملاقات کنید.

هنگامی کودک در حال بازی با کودکان دوزبانه دیگر می باشد، والدین نیز آن فرصت را دارند در مورد روش های رفتاری و همچنین آموزشی خود با یکدیگر صحبت کنند و همچنین ایده های خوبشان را با هم به اشتراک بگذارند. هر چه کودک اکثرا و بیشتر با دوستان دوزبانه خود در ارتباط باشد اکثرا و بیشتر به اهمیت زبان دیگر واقف می می شود. البته بایستی و حتما آن مساله را یادآور شویم ما در ایران شهروندان خارجی کمی داریم و همچنین متاسفانه کودک نمی تواند با کودک هم سن خود که زبان مادری اش فارسی نیست، در تماس مستقیم باشد. ولی باید توجه داشت دست کم می قدرت در مدارس یا مهدکودک های دوزبانه ثبت نام کرد تا از آن هم سن پیش از مدرسه با زبان دیگر آشنا می شود.  

در صورتی که در محله یا شهرستان تو مکانی نیست که کودکان دوزانه دور یکدیگر جمع شوند، در اینترنت جست‌وجو و همچنین نزدیک ترین مکان را انتخاب کنید. در صورتی که هیچ جایی را پیدا نکردید، خودتان پیشگام تاسیس چنین مجمعی باشید. فراخوانی جهت دعوت خانواده هایی که مشتاق پرورش کودک دوزبانه خواهند بود بزنید و همچنین در یک زمان و همچنین مکان مشخص در هر هفته دور هم جمع شوید تا آن کودکان با یکدیگر بازی کنند و همچنین بتوانند با زبان دوم با
هم صحبت و همچنین شادی کنند.   

داستان خوانی به زبان دیگر

بلند کتاب خواندن نیز یکی دیگر از روش های خیلی زیاد موثر جهت تشویق کودک به یادگیری زبان دوم می باشد. کتاب دریچه ای به دنیای جدید جهت کودک می باشد. کودک بدون هیچ تلاشی و همچنین تنها و فقط با شنیدن داستان های کتاب، کلمات و همچنین لغات بیشماری می آموزد. کتاب خواندن یکی از بهترین روش ها جهت وقت گذراندن و همچنین سرگرم کردن کودک می باشد. با توجه به تاثیر ناخودآگاهی که کتاب بر یادگیری کودک دارد، خوب می باشد گاهی کتاب های انگلیسی یا هر زبان دومی که تمایل دارید جهت او خریداری کنید و همچنین بخوانید. با خواندن کتاب انگلیسی گوش او را آماده می کنید تا تجربه و مهارت بالا شنیداری زبان دوم در وجود او تقویت می شود. در صورتی که آن کتاب ها وجود ندارند، در صورتی که خودتان به زبان غیره ای مسلط هستید، می توانید داستان های فارسی را ترجمه و همچنین جهت کودک به زبان مثلا انگلیسی بخوانید.

176342 107 تفریحی و سرگرم شدن های دوزبانه جهت کودکان

آهنگ هایی به زبان دیگر

موسیقی و همچنین آهنگ نیز در یادگیری زبان دوم تاثیر شگرفی دارد. همچون کتاب، موسیقی نیز دائما و همچنین همه جا هست و همچنین می قدرت آن هم را گوش کرد. اکثرا و بیشتر کودکان موسیقی را دوست دارند و همچنین به خاطر آنکه یک آهنگ را بارها و همچنین بارها گوش می کنند خیلی زود ترانه آن هم را یاد می گیرند. سعی کنید آهنگ هایی انتخاب کنید که موردتوجه کودک قرار بگیرند. آهنگ های شاد زبان اصلی که بتواند با آنها شادی و همچنین رقص کند. در اینترنت خیلی راحت و همچنین سریع می توانید موسیقی های زبان مقصد را بیابید. آهنگ هایی که شعر آنها واضح گفتن می شوند تا کودک با تکرار آن هم کلمات جدیدی بیاموزد.  

بازی، بازی و همچنین بازی

مسلما می دانید که بچه ها در خلال بازی خیلی چیزها می آموزند. سعی کنید از آن موضوع جهت آموزش زبان دوم به آنها بهره بگیرید. البته شاید بازی کردن به زبان دیگر سخت باشد ولی باید توجه داشت می توانید از عهده آن هم بر بیایید. خوشبختانه بازی های متنوعی در بازار به زبان انگلیسی وجود دارند که می توانید از آنها کمک بگیرید.

در صورتی که به روش مثال، کودک به پازل یا نقشه های جغرافیایی علاقه دارد، انواعی را انتخاب کنید که انگلیسی خواهند بود. هنگامی که کودک در حال تکمیل پازل نقشه می باشد، شهرهای کشور مقصد را جهت او نام ببرید  به آن ترتیب همچنین و علاوه بر زبان دوم، جغرافی نیز به کودکتان می آموزید.

بهره بری و استفاده از عروسک های خیمه شب بازی نیز روش غیره ای جهت پرورش کودک دو زبانه می باشد. اجازه دهید کودک جهت عروسک های موردعلاقه خود نام های خارجی بگذارد. به زبان انگلیسی از زبان عروسک با کودک حرف بزنید تا با کلمات و همچنین واژه های جدید آشنا می شود.

منبع

تفریحی و سرگرم شدن های دوزبانه جهت کودکان در تاریخ ۲۵ June 2013 | 6:42 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *