راهنمای تقلید افکت تیلت شیفت با جدا کردن لنز دوربین

زیاد ی از عکاسان از عکس جالب گرفتن از ابرها لذت می برند،
%name راهنمای  تقلید افکت تیلت شیفت با جدا کردن لنز دوربین
آموزش عکاسی

آموزش عکاسی حرفه ای,آموزش عکاسی,عکاسی

به راحتی می توان فهمید چرا اینطور است. از الگوهای زنده شکل گیری غروب درخشان، تا ابرهای طوفانی سبک های غیر معمول، نسبتا همـواره چیز جالبی در آسمان اتفاق می افتد. درحالیکه هیچ شکی نیست که ابرها به نوبه خود می توانند سوژه هایی عالی باشند، من احساس می کنم که آنها از لحاظ عکاسی وقتی که به عنوان پس زمینه برای سوژه های دیگر مورد مصرف قرار می گیرند مفید تر هستند . استفاده مناسب از ابرها در تصویر می تواند به آن عکـس بافت، بُعد، و حس بدهد، درحالیکه به عنوان ویژگی جریان سرایانه اضافی جهت سوژه اصلی شما عمل می نماید . در این مطلب لنزک نکات آموزنده ای در مورد ابر ها خواهید خواند که عکاسی شما را ارتقاء می دهند.

استفاده درست و به جا از ابرها به اینروش اکثرا نیازمند کمی برنامـه ریزی، کمی گشتن به دنبال محل مناسب (که همـواره سرگرم کننده است!)، سوژه مناسب، و اما ، دوختن چشم تیز به سمت آسمان در جستجوی ابر هایی زیبا . بیایید شروع کنیم!
ابر = بافت

اول اجازه دهید ارزیابی کنیم که ابرها چطور می توانند یک عکس زیبا کسل کننده را به عکس زیبا دیدنی تبدیل کنند. عکس زیر از یک سگ در یک روز روشن بدون وجود هیچ گونه ابری گرفته شده. پس زمینه آبی آسان خوب است، ولی یک رنگ فقط احتمال دارد فاقد جذابیت باشد.هم اکنون این عکس زیبا را در نظر بگیرید، که از یک سگ دیگر ولی در روزی با ابرهای بزرگ تابستانی گرفته شده است. فرق بلافاصله معلوم می شود – ابرها بافت حس خیلی مورد نیاز را به عکـس اضافه می کنند، و این عکس را از نسخه آبی آسان آن بالاتر می برند.یک عکـس چشم انداز خوب می تواند از کمی بافت ابری بهره ببرد.رسیدن به آسمان

پیدا کردن راهی جهت گنجاندن ابرها در پشت سوژه یکی از آن معماهای عکاسی است که باید هر از گاهی وقتها حل شود. اکثرا ، کلید کار این است که بفهمید چگونه سوژه را بالا ببرید، یا خودتان را پایین بیاورید. یک راه عالی برای انجام این کار مصرف از یک تپه است. به طور کلی، هر چه تپه بزرگتر باشد خوبتر است، ولی حتی تپه ها و فرازهای کوچک نیز می توانند جواب دهند.

تپه مانع از قرار گرفتن هر چیز حواس پرت کننده ای در عکس زیبا می شود، و یک خط افق پاک به عکس می دهد. اما باز هم، چنانچه این تنها یک آسمان آبی خالی بود، عکس جالب آنقدر جذاب نمی شد، تاثیر چندان زیاد ی ایجاد نمی کرد. ابرها بافت اضافی فراهم کرده ، به حفظ تعادل بالای عکـس کمک می کنند.بخش بزرگی از عکاسی درک این است که چه چیزهایی را نمی بایست در منظره یاب بگنجانیم. شما همچنین می توانید از ویژگی ها ی سوژه هایی که خودشان بالاتر از شما هستند ، بهره مند شوید.جریان سرایی

فوق العاده است که از ابرها به عنوان یک وسائل جریان سرایی استفاده بکنید . اجازه دهید به چند نمونه از این عکس زیبا ها نگاهی بیاندازیم:ابرها در عکس بالا به شما چه می گویند؟با وجود این که ابرها سوژه اصلی این عکس جالب نیستند، اما باز ارزش و اثر قابل توجه ی در ترکیب بندی دارند، حس تعادل بسیاری به این عکـس می بخشند. ابرها درمورد محل عکاسی عکس جالب زیر به شما چه می گویند؟عمق میدان را افزایش دهید

چنانچه شما از لنز تله فوتو مصرف می بکنید ، یا چنانچه به سوژه خود نزدیک هستید، احتمالا بخواهید کمی دیافراگم لنز خود را ببندید تا عمق میدان را ارتقا داده و ظاهر متمایز پس زمینه خود را حفظ بکنید . به عنوان مثال، اگر شما به طور معمول از یک پرتره در f/4 یا f/5.6 عکـس می گیرید، استفاده از f/11 یا f/16 را برای کمک به حفظ جزئیات ابر تست بکنید .
ابرهای رنگارنگ

به عنوان نکته آخر، به یاد داشته باشید که ابرها همـواره سفید و خاکستری نیستند. مانند تمام انواع عکاسی در فضای باز، ساعات طلایی (یک ساعت بعد از طلوع خورشید قبل از غروب آن) می توانند رفیق شما باشند. درمورد ابرها، یک طلوع یا غروب آفتـاب عالی می تواند ابرها را به رنگ قرمز، صورتی، و نارنجی درآورد. لزوما به سمت خورشید عکس جالب نگیرید، به طرف مخالف آسمان نگاه بکنید تا رنگ های لطیف تر، اما در حین حال قشنگ تری را پیدا بکنید .نویسنده، دنیل جانسون (Daniel Johnson): عکاس پیشرفته در زمینه حیوانات، زندگی روستایی و مواد غذایی و نویسنده چندین کتاب درمورد عکاسی از حیوانات است. تصاویر او از سگ ها، اسب ها، و زندگی روستایی به طور مرتب در کتاب ها، مجلات، تقویم ها چاپ می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *